Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun temel nedeni HPV adı maruz human papilloma viryüzeyür. Değişik bir söyleyiş ile HPV olarak adlandırılan sima papilloma virüslerinin amil olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün sebebiyleü çok türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden olur. Siğiller ekseriya insanoğluın ten rengine bakılırsa oluşmaktadır. Bir iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sağlıklı siğil değillerdir. Siğil Nite Geçer? Normalde siğillerin çokları sima vücudu derunin zararlı olmamakta ve herhangi bir terapi uygulanmaksızın spontane geçebilmektedir. Bununla beraberinde keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıkan siğillerin ise terapi edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit gibi sair cilt emrazı ile beraberinde görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt dokunmabana türleri ile karışabileceğinden yaşa rabıtalı seboreik siğil varsa kesinlikle mahir bir cilt doktoruna müracaat edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok lüks bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya serladığında hastalar doktora servuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin yerı nöbet kaşıntı, yanma ve nezif gibi sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niçin Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı madun türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Ancak temelı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir nişanlık de ortaya çıkmayabiliyor. Bir sair deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda cinsî ilişkiye kalkmak Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye sokulmak Cinsî yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin ufak tefek olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Hangi Hastalıklara Vadi Hevesliar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla sefer haristığı sorunların başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla beraberinde rahim ağzı kanseri vakalarının önemli bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sıkıntı Yaratır Mı? Gebeliğe rabıtalı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Sadece genital siğillerin temelı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye rabıtalı kanamalar mümkün. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları önemli olan siğillerde bu iş yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olası Yönetmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek derunin de cinsî ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların olabildiğince aktif cinsî yaşfakat serlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve bay çocuklara aşı strüktürlması olanaklı olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı strüktürlmadıysa ilerleyen dönemlerde de strüktürlabilir. 45 yaşına denli olan hanımlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://atesvesu.name.tr/ https://iletisimfakultesi.name.tr/ https://aksaraywebtasarimseo.name.tr/ https://artvinwebtasarimseo.name.tr/ https://yetenekavcisi.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al