haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir fenomen ya da olgu üzerine edinilen bilgiye selen denir. Bu bilginin gazete, dergi kadar eser organlarıyla ya da radyo, göstergeç kadar muhabere araçlarıyla topluma sunulmak üzere alfabelı sağlam hâline getirilmesine de selen alfabesı adı verilir. Tarih boyunca insanoğlu muhabere ihtiyacını tekabül etmek yürekin çeşitli yollar aramış bu ammaçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara alfabelarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla edebiyat yaşamında önemli tadilat olmuş zamanla gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler muhabere araçlarının geniş olmadığı dönemlerde yegâne muhabere aracı olarak kullanılmıştır. Kitle muhabere araçlarının vürutmesi ile bile selen ve habere ulaşma yolları değmaslahatmiştir. Hasetmüzde insanoğlu gazete, TV ve İnternet ile muhabere ihtiyaçlarını karşıtlamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok basit olduğu günümüzde habere hızlı ve güvenilir kaynaklardan yetişebilmek elan da önemli hâle mevruttir. Habere malik olan fert ve toplumlar, hayatın mütebeddil ve vüruten koşullarını çabucak yorumlayıp uyum esenlayabilmekte ve böylece siyasal, ekonomik, toplumsal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Haber, kaynağını yaşamdan aldatmaır ve özellikle çok hızlı değmaslahatimlerin olduğu günümüz dünyasında bihaber konaklamak, adeta hayatın haricinde konaklamak mealına gelmektedir. Hasetmüzde skorları her geçen güneş artan alfabelı, görsel ve maslahatitsel eser organları, topluma selen iletmekte ve insanoğluı yaşananlardan haberdar etmektedir.

Her fenomen ve olgu selen kıymeti taşımaz. Haberi verilecek vakada ya da olguda nispet çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere malik fenomen ve olgular selen kıymeti taşır. Haberciler bunu “Köpeğin ölümlüı ısırması selen değildir, insanoğlunun köpeği ısırması haberdir.” güfteüyle dümdüzçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci şu demek oluyor ki muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu vakaları meyanştırıp selen hâline getiren kişidir. Bir muhabir yürekin herhangi birinin yolda yürürken düşmesi selen kıymeti taşımazken bir ülkenin talih başbuğının düşmesi selen kıymeti taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Salık YAZISININ NİTelgrafİKLERİ Nitelik, bir haberin olmazsa gerçekleşemezıdır; haberi selen fail yapı taşı taştır. Bir haberin kıymetini anlamak yürekin öncelikle selen konseptı üzerinde eğleşmek gerekir. Toplumda veya doğcezire meydana gelen çeşitli fenomen, gestalt ve görünümle ilgili marifet ve duyurulara selen denir. Bu haberlerin bölüt duyurulması amacıyla belli başlı kurallar gözetilerek hazırlananlarına da selen alfabeları denir.

şanlıurfa haber

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://atesvesu.name.tr/ https://iletisimfakultesi.name.tr/ https://aksaraywebtasarimseo.name.tr/ https://artvinwebtasarimseo.name.tr/ https://yetenekavcisi.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al